znak
Vytisknout

Naučná stezka

Slatinná louka Liblice – zámek Liblice

Naučná stezka - panel 1Naučná stezka prochází okolím barokního zámku Liblice, zámeckou oborou, a poté po obvodu přírodní rezervace Slatinná louka u Liblic, vyhlášené především na ochranu vzácných druhů rostlin z čeledi vstavačovitých. Stezka seznamuje s architekturou, historií a nedávnou rekonstrukcí zámku, a faunou, flórou a přírodními poměry lužního lesa a mokřadních luk v zámecké oboře.

Trasa naučné stezky je v zámecké oboře rozdělena do dvou okruhů, které mají společnou přístupovou cestu vedoucí z výchozího místa podél zámku a zámeckého parku. Všechny hlavní zastávky (1–10) jsou umístěny na přístupové cestě (1–7) a trase velkého okruhu (8–10). Na trase malého okruhu jsou pak umístěny doplňkové zastávky označené 1A a 1B. V době naší návštěvy byla trasa malého okruhu místy zpustlá, neprosekaná. Plánek naučné stezky (PDF, 0,5 MB)

Stezka je značena klasickými zelenobílými značkami naučných stezek (přístupová cesta a velký okruh) a červenobílými značkami naučných stezek (malý okruh). Značení je provedeno dostatečně, a je třeba mu věřit, i když nás občas posílá do zdánlivě zpustlého zarostlého úseku. Místy vedou oba okruhy společnou trasou.

Informační panely jsou vícejazyčné, krom českého textu zde naleznete i text v angličtině a němčině.

Zdrojem informací je server stezky.info

stezky.info